Prelegenci

Maciej Kopeć

Maciej Kopeć – foto.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Absolwent studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek historia). Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1987 r. Od 1990 r. – nauczyciel mianowany.

Przygotowani przez niego uczniowie uzyskali ponad 150 tytułów finalisty i laureata ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych, wojewódzkich i miejskich konkursów historycznych, byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Szczecina.

Maciej Kopeć za wybitne osiągnięcia został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżniony: dwukrotnie nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, dwukrotnie nagrodą Kuratora Oświaty, siedmiokrotnie nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina, w tym nagrodą Primus Inter Pares dla najlepszego nauczyciela w Szczecinie, nagrodą Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej i Medalem Olimpiady Historycznej oraz wieloma innymi nagrodami i wyróżnieniami różnych instytucji i organizacji.

Radny Miasta Szczecina.

Andrzej Rybicki

Andrzej Rybicki – foto.

Dyrektor Centrum Konsultingu w Comarch Healthcare. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od ponad 15 lat związany z Grupą Kapitałową COMARCH. Analityk biznesowy, projektant systemów i menedżer IT. Zajmował się budową zintegrowanych systemów informatycznych dla sektora finansowego i publicznego.

dr inż. Anna Samborska Owczarek

Anna Samborska Owczarek – foto.

Dyplomowany trener oraz wykładowca akademicki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, współzałożycielka FRIS® Style Myślenia. W 2009 roku obroniła pracę doktorską ze specjalizacji sztuczna inteligencja. Ma 12-letnie doświadczenie dydaktyczne, zarówno w technologii jak i obszarach związanych z kompetencjami miękkimi, kreatywnością i innowacyjnością. W trakcie warsztatów i szkoleń propaguje wiedzę o stylach myślenia – indywidualnych trwałych preferencjach w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu decyzji. Jest autorką metodologii i nowego narzędzia rozwojowego FRIS®, dzięki któremu każdy może poznać i zrozumieć swój styl myślenia, aby świadomiej korzystać ze swojego potencjału. Oprócz zweryfikowanego psychometrycznie Kwestionariusza Stylów Myślenia FRIS, metodologia obejmuje zagadnienia związane z rozwojem osobistym, komunikacją oraz pracą zespołową, także dostosowaniem ścieżki kariery do naturalnych predyspozycji.

Elżbieta Stelmach

Elżbieta Stelmach – foto.

Certyfikowany trener FRIS, dyplomowany coach i doradca zawodowy, trener biznesu, pedagog, socjoterapeuta, właściciel Centrum Szkoleniowo-Rozwojowego Sapientia w Szczecinie. Od ponad 20 lat współpracuje z wieloma firmami szkoleniowymi, biznesowymi, edukacyjnymi, administracji publicznej i samorządowej na terenie całej Polski, prowadząc zajęcia, m.in. z zakresu zarządzania personelem, zarządzania zmianą, coachingu, negocjacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych, profesjonalnej obsługi klienta, savoir-vivru, itp. Od 10. lat współpracuje jako trener, doradca zawodowy, coach kariery, egzaminator, superwizor, promotor, oraz opiekun studiów podyplomowych z wyższymi uczelniami, takimi jak PUM, US. Przez 15 lat pracowała w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej jako pedagog, wicedyrektor, dyrektor. W latach 2001 – 2010 prowadziła Gimnazjum i Liceum Języków Obcych i Informatyki SAPIENTIA, w ramach własnej działalności gospodarczej. Od 2007 r. współpracuje z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji w Szczecinie prowadząc zajęcia i spotkania indywidualne dla osób niepełnosprawnych ruchowo jako trener, doradca zawodowy oraz coach.

Katarzyna Węglińska

Katarzyna Węglińska – foto.

Business Development Manager Education , związana z branżą IT od 15 lat, zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technologii w Edukacji oraz współpracą z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie planów rozwojowych dla tej dziedziny.