Prelegenci

Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski - foto.

Związany z branżą IT od ponad dekady. Grzegorz Bielawski pełni funkcję Country Managera QNAP w Polsce.

dr Bernadeta Didkowska

Bernadeta Didkowska - foto.

Pracownik Zakładu Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, doktor nauk humanistycznych. Zajmuje się problemami formy i wyobraźni plastycznej, prowadzi wykłady z psychologii widzenia i analizy dzieła sztuki. Jej zainteresowania badawcze związane są z percepcją wzrokową. Koncentrują się wokół wpływu przekazu medialnego na współczesnego odbiorcę, w tym przede wszystkim wpływu obrazu proponowanego przez gry komputerowe, film animowany, film wykorzystujący zapis cyfrowy na twórczość plastyczną dzieci i młodzieży i ich konsekwencje edukacyjne. Autorka licznych artykułów, programów artystyczno-edukacyjnych, w tym interdyscyplinarnych warsztatów twórczych.

Izabela Kaczór-Olech

Izabela Kaczór-Olech - foto.

Dyrektor Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Nauczyciel dyplomowany chemii z 30 letnim stażem pracy, od 20 lat pracuje w szkole sportowej.

Uczniowie Centrum Mistrzostwa Sportowego kształceni w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu i boksie zdobywają tytuły Mistrzów Polski, Mistrzów Europy Juniorów i Seniorów. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie CMS jako jedyni byli kształceni w ramach SMS Boks w Polsce. Natomiast rywalizując w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu po raz trzeci, zajęli pierwsze miejsce. Uczniowie klas mistrzostwa sportowego w piłce nożnej chłopców od 2 lat są Wicemistrzami Polski Juniorów. Dziewczęta z tych klas prezentują wysoki poziom sportowy i są najlepsze w województwie i makroregionie (woj. zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie).

Robert Kamionowski

Robert Kamionowski - foto.

Radca prawny, partner w Kancelarii Peter Nielsen & Partners Law Office. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny od 1993 r., w Kancelarii Peter Nielsen & Partners od 1992 r. Specjalizuje się w prawie oświatowym, administracyjnym, cywilnym i prawie pracy. Doradca i pełnomocnik wielu placówek oświatowych. Autor szeregu artykułów i publikacji, jest także redaktorem naczelny bloga Prawoiedukacja.pl

Maciej Kopeć

Maciej Kopeć - foto.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Absolwent studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek historia). Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1987 r. Od 1990 r. – nauczyciel mianowany.

Przygotowani przez niego uczniowie uzyskali ponad 150 tytułów finalisty i laureata ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych, wojewódzkich i miejskich konkursów historycznych, byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Szczecina.

Anna Kornacka

Anna Kornacka - foto.

Przedsiębiorczyni, doradczyni personalna, trenerka. Prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan i członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Inicjatorka i prezeska Stowarzyszenia Kobiety dla Szczecina i Regionu, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Wykładowczyni akademicka i autorka wielu publikacji na temat szeroko pojętej władzy oraz przedsiębiorczości. Od 17 lat prowadzi i rozwija własną firmę szkoleniowo doradczą; inicjatorka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych adresowanych wyłącznie do kobiet pn. Szkoła Euro Liderek. Polka Roku 2008 w plebiscycie „Gazety Wyborczej” (dodatek „Wysokie Obcasy”).

Robert Król

Robert Król - foto.

Z wykształcenia Informatyk. Preferuje języki programowania wysokiego poziomu i metodyki zwinne zarządzania. Lubi dzielić się wiedzą, ma za sobą kilka startupów i 9 lat aktywności w organizacjach pozarządowych.

Aktualnie pracuje w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie odpowiada za sprawy dotyczące kompetencji cyfrowych. Wcześniej współtworzył Fundację Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”, a w niej m. in. inicjatywę skierowaną do najmłodszych i nauczycieli – Cyfrowi Wynalazcy.

Jacek Marynowski

Jacek Marynowski - foto.

Związany z branżą IT od dwóch dekad. Specjalista od tworzenia systemów przechowywania i zabezpieczania danych.

Bohdan Pawłowicz

Bohdan Pawłowicz - foto.

Dyrektor Marketingu NASK – Państwowego Instytutu Badawczego.

Od ponad 20-stu lat związany z rynkiem komunikacji marketingowej w Polsce. Sędzia KER – Komisji Etyki Reklamy. Wykładowca komunikacji marketingowej Uniwersytetów Warszawskiego i Wrocławskiego, SGH i Uniwersytetu SWPS. Przez wiele lat członek rady nadzorczej (wcześniej zarządu) IAA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy w Polsce.

Wielokrotny członek rozmaitych jury, członek i założyciel akademii Webstar Festiwal i uczestnik Akademii Impactora – nagród przemysłu reklamowego. Członek i przewodniczący (2009) jury Złotych Orłów. Członek jury – akademii marketingu sportowego DEMES oraz Kapituły Marek SUPERBRANDS.

Katarzyna Węglińska

Katarzyna Węglińska - foto.

Enterprise Channel Manager – Sektor Edukacji, związana z branżą IT od 17 lat, zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technologii w Edukacji oraz współpracą z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie planów rozwojowych dla tej dziedziny.