Prelegenci i warsztatowcy Zachodniopomorskiego Kongresu Oświatowego 2023


dr n. tech. Dorota Dżega-Pietruszkiewicz, prof. ZPSB – prorektor ds. rozwoju Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, nauczyciel akademicki, pasjonatka myślenia i działania projektowego, metodyk zdalnego nauczania, prekursorka wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych w szkolnictwie wyższym (od 2006 r.).

Swoją karierę zawodową konsekwentnie buduje na skutecznym utrzymywaniu balansu między teorią a praktyką. Specjalizuje się w analizie wymagań projektowych, projektowaniu systemów informatycznych i w zarządzaniu ryzykiem w projektach. Prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania projektami w nurcie agile, projektowania kursów e-learningowych zgodnych ze standardami WCAG oraz wdrażania i wykorzystywania rozwiązań e-learningowych w branży edukacyjnej i szkoleniowej.

Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym opracowań z zakresu wykorzystania mechanizmów sztucznej inteligencji we wspomaganiu podejmowania decyzji, zarządzania informacją w procesach rozproszonych oraz wdrażania nowoczesnych metod i technik wspomagających uczenie się.